Společné vzdělávání JPO | www.hasici-vzdelavani.cz

Zadejte nadpis článku

Informační servis - SPORT

V této sekci naleznete informace k soutěžím (pozvánky, propozice, výsledky apod.):

Přebor HZS ČR v lezení na obtížnost - (historie, umístění závodníků).

Kalendář hlavních sportovních soutěží pro rok 2018 naleznete ZDE.

Změny termínů apod. naleznete ZDE.

Vybrané dokumenty z oblasti VDN

Informační servis - novinky

Čtěte novinky!!! V této sekci budou zvěřejněny pozvánky na semináře, výstavy apod. Rovněž zde budeme upozorňovat na nové metodiky, pokyny generálního ředitele HZS ČR, zajímavé přírůčky apod.

Bojový řád

Bojový řád jednotek požární ochrany je vydáván formou pokynů generálního ředitele Hasičského záchranného sboru. Obsahuje jednotlivé metodické listy, které jsou podle svého zaměření rozděleny  do následujících kapitol:

Obecné zásady - O

Tato kapitola je zaměřena na činnost jednotky v jednotlivých částech operačního řízení a je provázána zejména s jednotlivými ustanoveními vyhlášky č. 247/2001 Sb., o organizaci a činnosti jednotek PO.

Konspekty

Konspekty odborné přípravy jednotek PO

Typové činnosti složek IZS při společném zásahu

Typové činnosti složek IZS při společném zásahu (dále jen „typová činnost“) jsou zpracovány podle § 18 vyhlášky č. 328/2001 Sb. ze dne 5. září 2001 o některých podrobnostech zabezpečení IZS, ve znění vyhlášky č. 429/2003 Sb. Typovou činnost vydává MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR odbor IZS a výkonu služby (oddělení IZS), redaktor pplk. Ing. Martin Pávek (tel.: 950 819 642). Typová činnost obsahuje postup složek IZS při záchranných a likvidačních pracích s ohledem na druh a charakter mimořádné události.

Přehled typových činností složek integrovanného záchranného systému při společném zásahu:

Pravidelná odborná příprava

Základní zaměření pravidelné odborné přípravy jednotek PO a příslušníků HZS ČR v roce 2018 naleznete ZDE. MV-GŘ HZS ČR vydalo Pokyn generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR č. 57/2013, kterým se stanoví základní zaměření pravidelné odborné přípravy jednotek požární ochrany a příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR. Pokyn naleznete ZDE.

Požár v suterénních prostorech

V sobotu 18. 2. 2012 vyjeli ostravští hasiči k požáru v kabelovém kanálu na právě rekonstruovaných Svinovských mostech. Na místě zasahovali hasiči HZS Moravskoslezského kraje z ostravských stanic Poruba, Zábřeh a Fifejdy. Průzkumem hasiči zjistili, že se kouří z podzemních kolektorů (kabelových kanálů). V průběhu zásahu došlo k úplnému zastavení tramvajového provozu a částečnému omezení v automobilové dopravě. Vzhledem k tomu, že kabelové rozvody byly pod napětím, nemohli hasiči proniknout do kolektorů. Po otevření kolektorů a průzkumu se ukázalo, že se nejedná o požár v prostorách kolektoru, ale došlo k požáru kabeláže.