Osnovy kurzu V-8 velitelů družstev a velitelů jednotek SDH obcí a jednotek SDH podniků | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Výkon služby » Odborná způsobilost členů - osnovy kurzů

Nové: Odborná příprava k prodloužení způsobilosti - Velitelé družstev a velitelé dobrovolných jednotek:
Odborná příprava k prodloužení způsobilosti
- v rozsahu 8 hodin. Absolvují všichni velitelé jednotek a velitelé družstev každoročně, minimálně však třikrát v průběhu 5 let od vydání osvědčení nebo od prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti v kurzu „V-8 příprava k prodloužení platnosti odborné způsobilosti velitelů družstev a velitelů jednotek SDH velitelů obcí a jednotek SDH podniků“. Po této odborné přípravě (po pěti letech od vydání osvědčení nebo od prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti) se podrobí jen zkoušce odborné způsobilosti k prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti. Pokud se v průběhu pěti let od vydání osvědčení nebo od prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti nezúčastní alespoň tří uvedených odborných příprav v kurzu V-8 hodin, musí po pěti letech od vydání nebo od prodloužení platnosti osvědčení o odborné způsobilosti absolvovat odbornou přípravu k získání způsobilosti v rozsahu dle písmene a), učební osnovy kurzu V-8 naleznete ZDE.