Požár tlakových láhví | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Výkon služby » Bojový řád » Požární zásah - analýza vybraných požárů

Požár tlakových láhví

Kvůli nehodě a následnému požáru nákladního vozidla převážejícího propanbutanové a acetylenové lahve se úplně zastavil provoz na dálnici D5, kousek za tunelem Valík. Nehoda nákladního vozidla byla na operační středisko ohlášena v pondělí 2. května 2011 v 7.27 hodin. Automobil převážel propanbutanové a acetylenové láhve. Vozidlo projelo tunel Valík směrem na Rozvadov, když mu, podle slov řidiče, praskla levá přední pneumatika. Řidiči se strhlo řízení přes svodidla do protisměru, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Při manévru se poškodila zadní část nákladního auta, které projíždělo v protisměru. Žádný další automobil při nehodě poškozen nebyl. Řidič stihl včas vyskočit z auta ještě před tím, než začalo hořet. Při požáru bylo slyšet několik výbuchů, pravděpodobně PB lahví. Když na místo dorazili hasiči, byl požár v plném rozvoji a právě zaznívaly výbuchy.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

požár, tlaková láhev, výbuch, dopravní nehoda, tunel Valík

Odkazy: