Odborná způsobilost - POP | www.hasici-vzdelavani.cz

Odborná způsobilost - POP

MV-GŘ HZS ČR vydalo Pokyn generálního ředitele HZS ČR č. 53/2013, k odborné způsobilosti zaměstnanců zařazených na vybraných funkcích v jednotkách hasičských záchranných sborů podniků a členů vykonávajících službu v jednotkách sborů dobrovolných hasičů obcí nebo podniků jako svoje zaměstnání v pracovním poměru. Pokyn naleznete ZDE a ZDE (ve formátu "Doc").

Základní zaměření pravidelné odborné přípravy jednotek PO a příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR je taxativně určeno Pokynem generálního ředitele HZS ČR č. 57/2013, kterým se stanoví zaměření pravidelné odborné přípravy jednotek požární ochrany a příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR.

Témata pravidelné odborné přípravy. V souladu s výše uvedeným pokynem vydává náměstek generálního ředitele HZS ČR pro úsek IZS a operační řízení tzv. "témata", která mají být v jednotkách PO a na úseku operačního řízení, v rámci pravidelné odborné přípravy v průběhu roku nebo ve stanoveném termínu, proškolena. Témata vydaná náměstkem generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky pro IZS a operační řízení, formou oznámení, na příslušné roky naleznete ZDE.