Požár v suterénních prostorech | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Výkon služby » Bojový řád » Požární zásah - analýza vybraných požárů

Požár v suterénních prostorech

V sobotu 18. 2. 2012 vyjeli ostravští hasiči k požáru v kabelovém kanálu na právě rekonstruovaných Svinovských mostech. Na místě zasahovali hasiči HZS Moravskoslezského kraje z ostravských stanic Poruba, Zábřeh a Fifejdy. Průzkumem hasiči zjistili, že se kouří z podzemních kolektorů (kabelových kanálů). V průběhu zásahu došlo k úplnému zastavení tramvajového provozu a částečnému omezení v automobilové dopravě. Vzhledem k tomu, že kabelové rozvody byly pod napětím, nemohli hasiči proniknout do kolektorů. Po otevření kolektorů a průzkumu se ukázalo, že se nejedná o požár v prostorách kolektoru, ale došlo k požáru kabeláže.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

kolektor, suterén, podzemí, kabelový kanál, požár

Odkazy:

Prezentace:
Požár podzemních garáží ze dne 4. 6. 2009, zpracoval: Rudolf Hauser, velitel jednotky SDH Olomouc, v minulosti příslušník HZS Olomouckého kraje.