Požáry na volném prostranství | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Výkon služby » Bojový řád » Požární zásah - analýza vybraných požárů

Požáry na volném prostranství

Opakované požáry v této lokalitě svědčili o činnosti neznámého žháře. Předchozí požáry patřily svým rozsahem mezi menší. V tomto případě díky povětrnostním podmínkám došlo k velkému rozšíření požáru nejen na budovy, ale také na volné prostranství v okolí objektů. K šíření požáru přispíval velmi silný vítr. Jednalo se o bývalý hotelový komplex. V době zpozorování byla stodola mezi III a IV fází požáru. Na vedle stojícím objektu začínala hořet střecha, kdy i přes veškerou snahu hasičů došlo k plnému zasažení střechy a místností v 1. patře. U dalšího poblíž stojící objektu se počínající požár podařilo uhasit v zárodku.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

les, volné prostranství, opuštěné budovy, demolice

Odkazy: