Vyproštění osob z výkopů a jiné | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Integrovaný záchranný systém » Analýza vybraných zásahů JPO a IZS

Vyproštění osob z výkopů a jiné

Jednotky HZS Praha ze stanic centrála, Strašnice a Holešovice byly dne 30. 9. 2013 vyslány k vyproštění dělníka částečně zasypaného ve výkopu. Jednotka HZS osobu vyprostila a předala ji do péče ZZS. Zemina zavalila dělníka po pás, hrozil další sesuv. Za pomoci vyprošťovací techniky se hasičům podařilo muže po dvou hodinách z výkopu vytáhnout a předat k ošetření posádkám zdravotnické záchranné služby. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl pacient převezen se zraněním dolních končetin do nemocnice. Elektronická přednáška obsahuje také krátký videozáznam z vyprošťovacích prací.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

výkop, zasypání, crush syndrom, pažení,

Odkazy: