Výbuch plynu v rodinném domě | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Integrovaný záchranný systém » Analýza vybraných zásahů JPO a IZS

Výbuch plynu v rodinném domě

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve středu 5. 2. 2014 v Ostravě-Martinově u výbuchu rodinného domku, spojeného s menším požárem. Výbuch starší domek zcela zničil, hasiči s policisty vypátrali v sutinách zraněného muže.  Na místo vyjely tři ostravské jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Poruba, Fifejdy a Zábřeh, s nimi dvě jednotky dobrovolných hasičů – Martinov a Plesná. Na místo vyjely i další složky integrovaného záchranného systému. Hasiči s policisty vypátrali v sutinách objektu zhruba po dvaceti minutách zavaleného muže s vážnými zraněními, kterého předaly zdravotnické záchranné službě. Muž posléze na následky zranění umírá v nemocnici.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

rodinný dům, výbuch, plyn, destrukce, zřícení

Odkazy: