Výbuch plynu v bytovém domě | www.hasici-vzdelavani.cz

Domů » Integrovaný záchranný systém » Analýza vybraných zásahů JPO a IZS

Výbuch plynu v bytovém domě

V neděli 15. září 2013 v 7:30 ráno došlo v Havířově k výbuchu v jednom z bytů čtyřpatrového obytného domu. Sila výbuch zbortila část konstrukcí nejvyššího patra obytného domu. Bezprostředně na to, bylo na místo události vysláno pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.  Sila výbuchu zbořila jak stěny v bytě, tak část obvodových zdí bytu. Následně došlo i k zborcení části stropu a střechy domu. Hasiči v součinnosti s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému bezprostředně po průzkumu provedli evakuaci osob z obytného domu a započali se zabezpečovacími pracemi v bytě. Celkem bylo evakuováno 27 osob, z toho 2 děti. Na místo události byli povoláni i kynologové se záchranářskými psi.

Sledujte postupně jednotlivé stránky prezentace, poslouchejte doprovodný text a snažte se porozumět danému tématu. Do přednášky jsou zařazené kvízové otázky, na které průběžně odpovídejte.

obytný dům, byt, plyn, výbuch, destrukce, zřícení

Odkazy: