Portál hasici-vzdelavani.cz | www.hasici-vzdelavani.cz

Portál hasici-vzdelavani.cz

Portál hasici-vzdelavani je společným projektem Ministerstva vnitra - Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru a Střední odborné školy požární ochrany a Vyšší odborné školy požární ochrany. Cílem je vytvořit zdroj informací, který bude výrazným přínosem pro oblast odborné přípravy jednotek požární ochrany. Materiály pro podporu odborné přípravy na tomto serveru budou mít různou podobu - od textů, obrázků přes videozáznamy, prezentace až po tzv. elektronické přednášky. Všechny materiály by měly být průběžně aktualizovány, tak aby byly vždy v souladu se skutečnými potřebami odborné přípravy jednotek PO. Autoři jednotlivých materiálů a garanti jednotlivých sekcí tohoto portálu rádi uvítají všechny Vaše náměty a připomínky k obsahu tohoto portálu.

Technik strojní služby jednotky SDH obce (T-STS JSDHO, 8 hod.)

Technik strojní služby jednotky SDH obce (T-STS JSDHO), kurz je určen pro členy jednotek SDH obcí, kteří v rámci výkonu služby vykonávají činnosti na úseku strojní služby, a jsou určeni velitelem jednotky SDH obce k plnění specifických úkolů v oblasti strojní služby. Jde o specializační kurz. Hlavním cílem je poskytnout teoretické i praktické informace z oblasti strojní služby, aby byl absolvent kurzu schopen samostatně organizovat a evidovat činnosti na úseku strojní služby jednotce SDH obce.

Technik dobrovolné jednotky PO (TCH-16)

Technik dobrovolné jednotky PO (TCH-16), kurz TCH-16 Technik dobrovolné jednotky PO je určen pro členy dobrovolných jednotek PO pověřených velitelem k plnění některých úkolů na úseku technické služby a chemické služby. Hlavním cílem kurzu je připravit absolventa na výkon funkce technika dobrovolné jednotky PO teoreticky (organizace požární ochrany, dokumentace technické a chemické služby, podpora při zásahu jednotek PO v prostředí NL, sorbenty, hasiva) i prakticky (nasazování a kontrola osobních ochranných prostředků).

Informační servis - novinky

Čtěte novinky!!! V této sekci budou zvěřejněny pozvánky na semináře, výstavy apod. Rovněž zde budeme upozorňovat na nové metodiky, pokyny generálního ředitele HZS ČR, zajímavé přírůčky apod.